Top
דף הבית / מאמרים  / טיפים לבניית אתר – טיפים קטנים, הצלחה גדולה!

טיפים לבניית אתר – טיפים קטנים, הצלחה גדולה!

בעידן האינטרנט עסק חייב בניית אתר. מיליוני אנשים גולשים כל יום ברשת וגם אתם חייבים להיות שם. כדי להשתלב בעולם האינטרנט ולהתגבר על המתחרים, חשוב לבנות אתר מקצועי, נגיש ומוכר. כדאי לכם לקרוא בעיון את הטיפים הבאים. אם יש לכם טיפים נוספים, נשמח לשמוע.

עשרה טיפים ועוד כמה שיעזרו לכם לבנות אתר מוצלח

בנייה של אתר מוצלח מתחילה בתכנון נכון. כדאי לכם לשרטט את הצורה שבה הייתם רוצים שהאתר ייראה. הגדירו מה יהיה בכל עמוד, איך ייראה דף הבית, איזה עיצוב, אילו תוספים הייתם רוצים להוסיף, מהן מילות המפתח הרלוונטיות לתחום שלכם, הגדירו בכל דף את כותרת הדף, את תיאור הדף ועוד. תכנון מוקדם יהיה הבסיס לאפיון האתר שייעשה על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום.

מערכת הניהול באתר חייבת להיות מערכת ידידותית ונוחה, מערכת שתוכלו להפעיל לבד בלי עזרה של איש מקצוע צמוד.באמצעות מערכת הניהול תוכלו להזין תכנים, סרטי וידאו או אנימציות,תמונות מבצעים ועוד. בעת הצורך תוכלו להסיר בקלות תכנים לא עדכניים. חשוב לבנות אתר דינמי,אתר שבו תוכלו להוסיף דפים ללא הגבלה.

הקפידו על ניווט קל וברור. ניווט קל יעזור לגולשים לדעת איך להגיע לכל דף ואיך לחזור לדף הראשי.באתר מסחרי מומלץ לשבץ את הטופס "צור קשר" בכל עמוד.

האתר חייב להיבנות בשפת תכנותPHP או ASP. שפות תכנות אלו הן שפות מתקדמות ובעלות אופטימיזציה עבור מנועי החיפוש כמו גוגל ועוד.

עיצוב האתר מושפע מגודל הגופן, מסוג הגופן, מצבעי האתר, תמונות, כפתורים ועוד. כדאי לשמור על אחידות בין דפי האתר, להתאים את גודל הטקסט לעיני הצופה, לא קטן, אך גם לא גדול מדי, ולא העמיס צבעים רבים. חשוב להשקיע בעיצוב, אך לא להשתולל. גימיקים, אפקטים, טכנולוגיות עיצוב מיוחדות וכו' עלולים לפגוע באתר. תמיד יש חשש שהגולש יתמקד בעיצוב במקום במסרים או ש"אובר עיצוב" יכביד עליו והוא ינטוש את האתר.

חשוב שהאתר ייטען במהירות, אל תכבידו על האתר עם מצגות רבות, עם תמונות גדולות וסרטוני וידאו ארוכים. בחרו שרת מהיר ואיכותי, רצוי בישראל.

הימנעו עד כמה שאפשר מפרסום. באנרים באתר, פופ- אפים וחלונות קופצים עלולים להבריח את הגולשים.

הימנעו מדפים ארוכים מדי. גולשים רבים לא גוללים את הדף עד לסופו ולא תמיד שמים לב שיש לו המשך.

השקיעו בכתיבת התכנים. התוכן הוא המלך זהו משפט שחוק, אך זו לא קלישאה. רק תכנים מעבירים היטב מסרים שיווקים.כבדו את הגולש והגישו לו תכנים הכתובים בעברית רהוטה, ללא שגיאות תחביר, ניסוח ופיסוק. דאגו שהתכנים יהיו מעניינים,כתבו כותרות מסקרנות והניעו את הגולש לפעולה.

עדכנו את האתר לעתים קרובות, גם גוגל יאהב את זה. אתר לא מעודכן הוא אתר לא רלוונטי.

צרו קשר עם הגולשים. פתחו את האתר לתגובות. רצוי לתת לגולש אפשרות להשתתף באתר,בפורומים, סקרים ועוד. זה ייתן להם הרגשה שהם חלק ממשפחת האתר.

היו אמינים, הראו שיש גב ואנשים מקצועיים מאחורי האתר. כתבו את השם שלכם, את כתובת העסק, הציגו תמונות,המלצות ועוד.

והכי חשובדאגו לחשיפה של האתר באמצעות רשתות חברתיות ומנועי חיפוש. כאשר אתם בונים אתר אתם בונים אתר ללקוחות אבל גם למנועי החיפוש. הקפידו על יישום כל הכללים המקצועיים כדי שהאתר יוכל להתקדם בדירוג התוצאות של מנועי החיפוש.

טיפים לבניית אתר – טיפים קטנים, הצלחה גדולה!
5 (100%) 3 vote[s]
שתף